AnlaTüket Hakkında

HAKKIMIZDA

AnlaTüket oluşumu olarak, gıda konusunda bilimsel çıkarımlarla bilinçlenmeyi arttırmaya çalışıyoruz. Ulaşmaya çalıştığımız kitle sınırlı olmamakla birlikte, özellikle yediği besinler ve yaptığı yemekler hakkında daha detaylı bilgi öğrenmek isteyen kişiler, gıda/kimya mühendisliği adayları, gıda sektöründe çalışanlar ve şefler/aşçılardır. Üretim aşamalarından mutfaktaki gıda kimyasına, sağlıklı beslenme alışkanlıklarından yenilikçi Ar-Ge çalışmalarına çeşitli konularda güvenilir kaynaklardan çıkarılan sonuçlar, okuyucularımıza kısa ve öz şekilde aktarılır. En değer verdiğimiz konu, yazılarımızı gıda bilimini yeni keşfetmeye başlayan okuyucularımızın bile anlayabileceği bir dilden kaleme almaktır. Yazılarımızda, diğer birçok haber/bilgi sitesinde görülen, uzun ve birbirini tekrarlayan anlatımlardan kaçınırız. Bilimsel anlatımda sadelik ve açıklığı esas alıyoruz.

 

Gıda konusunda birçok farklı kaynaktan bilgi kirliliğinin gelebileceğinin farkındayız. Bu sebeple, yanlışlarla zaman kaybetmek yerine doğruların sayısının artması gerektiğine inanıyoruz. Bazen, sadece doğru ve sadece yanlış kalıpların olmadığını fark etmemiz gerekiyor. Hele ki söz konusu birçok karmaşık kimyasal/fiziksel tepkimenin gerçekleştiği gıdalar ve insan vücudu olunca. AnlaTüket olarak amaçlarımızdan biri de, okuyucularımıza kapsamlı bir bakış açısı katmak ve gıda ürünlerini kullanırken ya da satın alırken kendi yorumlamalarınızı sağlıklı bir şekilde yapmanızı sağlamaktır. Bununla birlikte, sitemizdeki yazıların hiçbiri hekim ve/veya diyetisyen görüşü değildir. Lütfen, sağlıkla ilgili her türlü probleminiz ya da sorunuz için gerekli uzmanlardan yardım alın. Beslenme ile ilgili konulardaki yazılarımızın temel amacı, bilimsel dünyada tartışılan veya kanıtlanmış bilgileri okuyucularımıza aktarmaktır.

 

Sitemizdeki yazıların hepsi farklı ve güvenilir kaynaklardan derlenen ve yorumlanan özgün içeriklerdir. Okuyucularımıza faydalı olacağını düşündüğümüz her türlü iş birliğine açığız. AnlaTüket olarak, her zaman akademi-endüstri-halk bağlamında kapsayıcı bir değerler zinciri oluşturmak için farklı çalışmalara katkıda bulunmak isteriz. Bizimle [email protected] üzerinden iletişime geçebilirsiniz.